Laurowo konopne mydło rzemieślnicze
Opis
Laurowo konopne mydło rzemieślnicze w kostce
To mydło powstało również na specjalne zamówienie. Nazywam je też atopowym bo takie było jego przeznaczenie. Poszukując najlepszych roślinnych składników wspomagających pielęgnację przy AZS oczywiście natrafiłam na olej konopny ale też olej laurowy, oliwa z oliwek, Olej z czarnuszki. Delikatne mydło , można by powiedzieć że to męskie mydło ale wiele kobiet lubi ten ziołowo laurowy zapach.
Przeznaczone do twarzy i ciała .
Jak pachnie mydło Laurowiec i konopie ?
Naturalne olejki eteryczne drzewa herbacianego , cedru, ziaren laurowca i liści nadaje ciekawy głęboki żywiczno ziołowy zapach. Można by nazwać to mydło męskim ale ja bardzo lubię ten zapach. . Naturalne olejki eteryczne oprócz zapachy mają równiez zadanie terapeutyczne.
Skład mydła sodowego Lourowiec i konopie.
Receptura więc zawiera olej konopny ,masło shea, masło mango, oliwa z oliwek, olej kokosowy, olej laurowy olej ze słodkich migdałów, olej rycynowy, olej z czarnuszki glinka kaolinowa i bentonitowa, witamina E, Ukręcone jest na hydrolacie z czarnego bzu z dodatkiem octu jabłkowego który dodatkowo zwiększa przetłuszczenie i obniża PH mydła. Witamina E nawilża i naturalnie konserwuje mydło
Opakowanie ok 90 gr
Właściwości i działanie:
Mydło do zadań specjalnych, uzbrojone moc olejków do walki z suchą atopową skórą .
Działanie: przyspiesza regenerację naskórka, działa przeciw bakteryjnie, przeciw zapalnie, działa antyseptycznie, odnawia ochronny płaszcz hydrolipidowy skóry. Łagodzi dolegliwości dermatologiczne, pomaga w walce z chorobami grzybiczymi, łuszczycą, czy egzemą. Działa przeciw bakteryjnie, przeciw zapalnie.
Dodatkowo zadbaliśmy o to by zachować w mydle wystarczającą ilośc olei w postaci niezmydlonej czyli takiej która nie przereagowała z ługiem tak by składniki olei pielęgnowały skórę. Mydło w tedy nie tylko myje ale również pielęgnuje. Skóra lubi kwaśne pH, natomiast mydło ma odczyn lekko zasadowy. Zatem pamiętajcie, by po umyciu twarzy mydłem użyć hydrolatu celem regulacji pH skóry. Po myciu spłucz umywalkę , czy wannę by nie został osad.
Jakie są właściwości poszczególnych składników ?
Olej konopny uważany jest za jeden z najlepszych olejów nawilżających. Dzięki wysokiej zawartości NNKT, GLA i antyoksydantów charakteryzuje się bardzo dobrymi właściwościami regeneracyjnymi, przeciwstarzeniowymi, przeciwalergicznymi, gojącymi, normalizującymi.Olej konopny tłoczony na zimno jest szczególnie przydatny i efektywny w kosmetyce, a także profilaktycznie na wiele dolegliwości. Sprawdza się zewnętrznie na skórę jako środek przeciwzapalny, kojąco i łagodząco, a także pielęgnacyjnie na włosy czy paznokcie. Ułatwia gojenie ran oraz zmniejsza blizny Przeciwdziała łuszczycy, atopowemu zapaleniu skóry oraz innym chorobom naskórka. Intensywnie odżywia i nawilża zdrową oraz zniszczoną skórę. Działa przeciwzapalnie chroniąc przed chorobami skóry. Skutecznie regeneruje skórę, włosy i paznokcie.
Masło shea jest uważane za naturalny czynnik nawilżający, ponieważ w swojej strukturze i funkcji przypomina zawartość lipidów skóry. Wspomaga barierę ochronną naskórka, ułatwia proces gojenia, zapobiega podrażnieniom i regeneruje. Jest dobrym środkiem kondycjonującym. Pomaga utrzymać wilgoć i zmniejszyć utratę wody tworząc barierę ochronną na powierzchni skóry, zapobiega przesuszeniu i łuszczeniu się skóry, zmniejsza plamy na skórze. Duży wpływ na właściwości masła mają pochodne kwasu cynamonowego. Związki te działają przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie a nawet zapobiegają rozwojowi nowotworów.
Masło mango ma bardzo dobre właściwości gojące. Dlatego stosuje się go w przypadku owrzodzeń, ran, popękanej skóry, pęknięć ust, popękanych pięt, itp. Jest bogate w przeciwutleniacze, zmiękcza, nawilża i wygładza szorstką skórę. Zapobiega uszkodzeniom słonecznym, wysuszeniu skóry i powstawaniu zmarszczek. Redukuje degenerację komórek skóry i przywraca jej elastyczność. Może być przydatne w przypadku alergii skórnych, egzemy, łuszczycy, świądu, wyprysku, suchej skóry, szorstkości i popękanej skóry, oparzeń słonecznych, ukąszeniach przez owady, drobnych skaleczeniach, rozstępach, bólach mięśni, przebarwieniach.
olej kokosowy o działaniu antybakteryjnym i przeciwgrzybiczym. Innym powodem częstego stosowania oleju kokosowego do pielęgnacji skóry są jego właściwości nawilżające, ochronne i gojące. Olej kokosowy dobrze się wchłania, odblokowuje pory, pomaga zredukować zmarszczki, zwiotczenie skóry, wzmacnia, wygładza i poprawia elastyczność skóry.Olej kokosowy szczególnie polecany jest w przypadku suchej, szorstkiej i swędzącej skóry. Według badań porównawczych olej kokosowy w terapii suchej skóry jest lepszym i bezpieczniejszym środkiem niż powszechnie wykorzystywany w kosmetykach olej mineralny (Agero, AL i Verallo-Rowell, VM (2004)). W mydle zachowujemy jego odpowiednie proporcje.
Olej rycynowy ze względu na właściwości bakteriobójcze i dezynfekujące olej rycynowy jest stosowany w leczeniu owrzodzeń skóry, zwykle tych, które są spowodowane przez infekcje bakteryjne lub grzybicze. Wykazano jego skuteczność w wielu problemach skórnych, takich jak grzybica, zapalenie skóry, otarcia, trądzik czy przewlekły świąd.Jest popularnym olejem w recepturach mydła, gdyż tworzy obfitą i stabilną pianę.
Olej laurowy jest idealny nie tylko do tworzenia luksusowego mydła, ale również ma szereg unikalnych właściwości pielęgnacyjnych, które czynią go cennym składnikiem kosmetyków i produktów leczniczych. Jest to bardzo odżywczy i regeneracyjny olej, o wysokiej zawartości związków biologicznie czynnych, w tym antyoksydantów, olejków lotnych, związków przeciwzapalnych i antyseptycznych. Jest często stosowany w leczeniu różnorodnych problemów skórnych, w tym takich jak wyprysk, łuszczyca, trądzik, zakażenia grzybicze. Najważniejsze właściwości oleju laurowego to: dezynfekujące, oczyszczające, antybakteryjne, przeciwgrzybicze i przeciwpasożytnicze,, łagodzące, kojące, rozkurczowe, gojące, odświeżające i orzeźwiające, zmiękczające, zmniejsza przekrwienie
Olej migdałowy dzięki nienasyconym kwasom tłuszczowym działa jak naturalny emolient. Regeneruje barierę lipidową skóry, a także doskonale nawilża i zmiękcza naskórek. Ponadto olej migdałowy zawiera kwasy fenolowe, flawonoidy, kwas ferulowy, proteiny, magnez, mangan, potas, fosfor oraz witaminy: A, E, B1, B2 i B6.
Olej z czarnuszki to jeden z najbardziej cenionych olejów w kosmetologii. Najaktywniejszym składnikiem oleju z czarnego kminku jest tymochinon o właściwościach antyoksydacyjnych i przeciwzapalnych. Olej z czarnuszki jest polecany do pielęgnacji skóry alergicznej, trądzikowej, dojrzałej i suchej.Olej z czarnuszki zawiera 15 aminokwasów, proteiny, węglowodany, do 80% niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych (NNKT), witaminy A, B1, B2, C i PP (niacyna), a także wiele minerałów (wapń, potas, żelazo, magnez, selen i cynk). Błyskawicznie się wchłania i zmiękcza skórę, dzięki bardzo dużej zawartości kwasów omega-6 i omega-9 (odpowiednio 55% i 24,7%).Olej z czarnego kminku sprawdza się w pielęgnacji skóry podrażnionej, alergicznej, wrażliwej oraz jest polecany przy łuszczycy, Atopowym Zapaleniu Skóry i liszaju. Wykazuje działanie przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze, przyspiesza gojenie się skóry. Naturalny olej z czarnuszki jest pomocny przy niwelowaniu zmian trądzikowych (zaskórniki, stan zapalny). Doskonale łagodzi objawy trądziku pospolitego oraz grzybicy skóry.
Hydrolat z czarnego bzu zawiera dużą ilość witaminy C, dzięki czemu posiada właściwości antyoksydacyjne, delikatnie rozświetlające i rozjaśniające skórę. Z kolei zawarte w nim flawonoidy zapobiegają negatywnym skutkom oddziaływania na skórę wolnych rodników, co jest szczególnie istotne w przypadku cer przesuszonych, skłonnych do zmarszczek i dojrzałych - działa wygładzająco, odżywczo i zmiękczająco. Czarny bez ma w sobie również garbniki i triterpeny - to one odpowiadają za działanie antyseptyczne, przeciwgrzybicze, przeciwzapalne.
Olejek cedrowy poprawia mikrokrążenie w naczyniach włosowatych, wzmacnia naczynia krwionośne i likwiduje obrzęki, grzybice i egzemy. Ma również bardzo korzystny wpływ na dobre samopoczucie, usuwa niepokój i dodaje pewności siebie.
olejek laurowy działa antyseptycznie, antybakteryjnie i grzybobójczo. Jest bardzo skuteczny w przypadku bakterii gronkowca, paciorkowca i gonokoków. Jest to jeden z nielicznych olejków eterycznych, który ma potwierdzone działanie w przypadku koronawirusów. Ma również pozytywny wpływ na układ nerwowy, przynosząc ulgę w fizycznym i psychicznym wyczerpaniu.
Olejek z drzewa herbacianego ma silne działanie antyseptyczne, wykazuje się szerokim spektrum działania przeciwbakteryjnego i immunostymulującego. Jest skuteczny przeciw bakteriom, wirusom i grzybom.
Glinka kaloinowa ma wysoką zawartość wapnia, cynku, krzemu i magnezu. Pomaga leczyć wypryski i stany zapalne, zapobiegając tworzeniu się nowych. Stymuluje krążenie krwi, delikatnie złuszczając martwe komórki i oczyszczając skórę. Absorbuje metale ciężkie i toksyny, usuwając je ze skóry i ciała. Posiada właściwości odkażające, zabija bakterie i wirusy. Nadaje się do stosowania w różnorodnych problemach skórnych.
Glinka bentonitonitowa oczyszcza i dekotksykuje skórę . Znakomicie nawilża i ożywia skórę. Charakteryzują się najlepszą wartością pH dla ochrony i bilansowania płaszcza ochronnego skóry.