Szczegółowy opis

dynia z cynamonem konopne mydło rzemieślnicze

Dostępność: brak towaru
Cena: 29,00 zł

Cena regularna:

29.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Dynia z cynamonem

Rzemieślnicze, konopne mydło sodowe w kostce  

Mydło można by powiedzieć sezonowe - jesienne klimaty .Temat dyni rozpracowany na paru poziomach, pulpa i olej z pestek dyni. Jeśli jesień to też cynamon, który pięknie pobudza krążenie i rozgrzewa. To mydło jest idealne na chłodne jesienne dni. Autorska receptura zawiera wiele pielęgnacyjnych dodatków takich jak olej z pestek dyni, pulpa z dyni a proces wytwarzania mydła metodą na zimno pozwala zachować jak najwięcej cennych składników co sprawia że mydło nie tylko myje ale i pielęgnuje skórę. Wszystkie z nich maja nieocenione właściwości pielęgnacyjne dla skóry , a olej konopny  dodatkowo nawilża i pielęgnuje. Przeznaczone do twarzy i ciała.

Nasze mydła są wegańskie, nie używamy oleju palmowego a dodatkowe składniki, które nie pochodzą z naszego gospodarstwa kupujemy u sprawdzonych dostawców. Wybieramy produkty ekologiczne, certyfikowane. 

Mydło  przechowuj w suchym, chłodny i zacienionym miejscy a podczas użytkowania odkładaj na mydelniczkę z ociekaczem. Na pewno dłużej będzie Ci służyło i nie będzie rozmiękać.

Na niektórych partiach mydeł może pojawić się biały nalot. Jest to zjawisko naturalnie występujące.

  

Jak pachnie mydło Dynia z cynamonem ?

Naturalne olejki eteryczne mandarynki, cynamonu, olejek o zapachu ciasta dyniowego nadaje ciekawy jesienny zapach.

 

Jak działa mydło Dynia z cynamonem? 

  Ukręcone jest na hydrolacie z czarnego bzu z dodatkiem octu jabłkowego który dodatkowo zwiększa przetłuszczenie i obniża PH mydła. Pulpie z dyni i olej z pestek dyni  pozostawia na skórze delikatny film jak po balsamie. Delikatnie oczyszcza, nawilża, łagodzi podrażnienie, pobudza krążenie, pomaga w gojeniu ran, chroni przed promieniami UV, działa przeciw starzeniu skóry  

 

Skład mydła Dynia z cynamonem

 Bazą naszych mydeł jest ekologiczny olej konopny jaki sami wytwarzamy. Oprócz tego ług sodowy na hydrolacie z czarngo bzu, masło shea, masło mango, olej kokosowy, olej ryżowy, olej ze słodkich migdałów, olej z pestek winogron, olej z pestek dyni, olej jojoba, olej rycynowy, pulpa z dyni , glinka bentonitowa, witamina E, mielony cynamon

 

Kostka około 90 gr

 

 

 

Chcesz wiedzieć więcej ?  

Jakie są właściwości poszczególnych skłądników ?

.

Olej konopny uważany jest za jeden z najlepszych olejów nawilżających. Dzięki wysokiej zawartości NNKT, GLA i antyoksydantów charakteryzuje się bardzo dobrymi właściwościami regeneracyjnymi, przeciwstarzeniowymi, przeciwalergicznymi, gojącymi, normalizującymi.

Masło Shea stosuje się dla zmniejszenia zmarszczek, blizn, rozstępów. W celu leczenia różnych podrażnień skóry, takich jak łuszczyca, wyprysk i oparzenia. Masło zawiera fitosterole, witaminę A, katechiny, które występują również w zielonej herbacie. Duży wpływ na właściwości masła mają pochodne kwasu cynamonowego. Związki te działają przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie a nawet zapobiegają rozwojowi nowotworów. uważane za naturalny czynnik nawilżający, ponieważ w swojej strukturze i funkcji przypomina zawartość lipidów skóry. Wspomaga barierę ochronną naskórka, ułatwia proces gojenia, zapobiega podrażnieniom i regeneruje. Jest dobrym środkiem kondycjonującym. Pomaga utrzymać wilgoć i zmniejszyć utratę wody tworząc barierę ochronną na powierzchni skóry, zapobiega przesuszeniu i łuszczeniu się skóry, zmniejsza plamy na skórze.

 Masło mango ma bardzo dobre właściwości gojące. Dlatego stosuje się go w przypadku owrzodzeń, ran, popękanej skóry, pęknięć ust, popękanych pięt, itp. Jest bogate w przeciwutleniacze, zmiękcza, nawilża i wygładza szorstką skórę. Zapobiega uszkodzeniom słonecznym, wysuszeniu skóry i powstawaniu zmarszczek. Redukuje degenerację komórek skóry i przywraca jej elastyczność. Może być przydatne w przypadku alergii skórnych, egzemy, łuszczycy, świądu, wyprysku, suchej skóry, szorstkości i popękanej skóry, oparzeń słonecznych, ukąszeniach przez owady, drobnych skaleczeniach, rozstępach, bólach mięśni, przebarwieniach./p>

Olej kokosowy  dobrze się wchłania, odblokowuje pory, pomaga zredukować zmarszczki, zwiotczenie skóry, wzmacnia, wygładza i poprawia elastyczność skóry. Stosowany jest zapobiegawczo w cellulicie i rozstępach. Używany jest także do pielęgnacji biustu, szczególnie w okresie karmienia piersią. Olej kokosowy szczególnie polecany jest w przypadku suchej, szorstkiej i swędzącej skóry. Pozwala otrzymać gęstą, luksusową pianę nawet w twardej wodzie. Poza tym wydłuża trwałość mydła.

Olej rycynowy ze względu na właściwości bakteriobójcze i dezynfekujące olej rycynowy jest stosowany w leczeniu owrzodzeń skóry, zwykle tych, które są spowodowane przez infekcje bakteryjne lub grzybicze. Stosowany do skóry wrażliwej, jak kojący żel . Wykazano jego skuteczność w wielu problemach skórnych, takich jak grzybica, zapalenie skóry, otarcia, trądzik czy przewlekły świąd.

olej ryżowy przede wszystkim jest skutecznym przeciwutleniaczem o szerokim spektrum działania. W przypadku skóry aktywność antyoksydacyjna odpowiada za wyhamowywanie procesów degeneracyjnych i stymulowanie procesów naprawczych, co sprzyja odmłodzeniu skóry, zmniejszeniu zmarszczek, poprawie jej zdrowia i wyglądu. Oryzanol poprawia mikrocyrkulację krwi a to jest korzystne dla lepszego metabolizmu komórek skóry, powoduje zmniejszenie cieni i obrzęków

olej z pestek winogron ma bardzo dobre właściwości zmiękczające, przeciwalergiczne, ochronne, regeneracyjne i przeciwstarzeniowe. Zawiera naturalne antyoksydanty. Mają one szerokie spektrum aktywności biologicznej, między innymi neutralizują toksyczne wolne rodniki, zapobiegają uszkodzeniom skóry powodowanymi przez promieniowanie UV, zmniejszają objawy alergii, działają przeciwnowotworowo, stymulują odnowę komórek, spowalniają proces starzenia się.

Olej jojoba jest zupełnie inny niż większość olei i ma też wyjątkowe właściwości. W zasadzie nie jest to olej, lecz płynny wosk, bowiem prawie w całości składa się z długołańcuchowych nienasyconych estrów woskowych. Zawiera tylko śladowe ilości trójglicerydów, dlatego jest olejem bardzo trwałym. Zawiera dużą ilość witaminy E, posiada właściwości regeneracyjne, nawilżające i przeciwzapalne. Przenika przez wszystkie warstwy skóry. Jest bardzo bezpiecznym i łagodnym olejem. Bez obaw może być stosowany przez osoby o wyjątkowo wrażliwej i skłonnej do podrażnień skórze. Nie zatyka porów, ma właściwości hipoalergiczne i przeciwbakteryjne. Dowiedziono również, że hamuje rozwój grzybów Candida albicans.

Olej z pestek dyni na tle innych olei wyróżnia najwyższą zawartością roślinnych steroli. Są to organiczne związki, którym przypisuje się bardzo szerokie i prozdrowotne właściwości. Między innymi mają działanie antyoksydacyjne, posiadają właściwości przeciwnowotworowe i przeciwtoksyczne. Charakterystycznych składnikiem oleju jest kukurbityna ,skutecznie łagodzi podrażnienia, ogranicza powstawanie stanów zapalnych, zmniejsza zaczerwienienia i szorstkość skóry, przynosi odczuwalną ulgę w przypadku różnych jej problemów

Hydrolat z czarnego bzu zawiera dużą ilość witaminy C, dzięki czemu posiada właściwości antyoksydacyjne, delikatnie rozświetlające i rozjaśniające skórę. Z kolei zawarte w nim flawonoidy zapobiegają negatywnym skutkom oddziaływania na skórę wolnych rodników, co jest szczególnie istotne w przypadku cer przesuszonych, skłonnych do zmarszczek i dojrzałych - działa wygładzająco, odżywczo i zmiękczająco. Czarny bez ma w sobie również garbniki i triterpeny - to one odpowiadają za działanie antyseptyczne, przeciwgrzybicze, przeciwzapalne.

Glinka bentonitowa absorbuje metale ciężkie i toksyny, usuwając je ze skóry i ciała Posiada właściwości odkażające, zabija bakterie i wirusy Nadaje się do stosowania w różnorodnych problemach skórnych. Glinka betonitowa uznawana jest za jedną z najlepszych glinek o właściwościach detoksykacyjnych i leczniczych.

 

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl